חיסכון והורדת עלויות הדפסה במשרד

חיסכון והורדת עלויות הדפסה במשרד

ישנם מספר דרכים בהם ניתן למדוד חיסכון של מדפסת:

  1. עלות המדפסת – כמה עולה המדפסת אותה אתם רוצים לרכוש? רצוי לבדוק באתרי האינטרנט, להשוות סוגים וחברות שונות שמייצרות מדפסות כדי להתאים מדפסת שמתאימה לתקציב שלכם.
  2. עלות טונרים – טונר זה כמו הדלק של המדפסת, משהו שחייב להחליף כשמגיעים לכמות הדפים המקסימלית של אותו טונר. טונרים יכולים להספיק עד ל25,000 (תלוי בטונר שקונים), וגם אם קונים את הטונר הכמות קטנה יותר של דפים, עדיין עלויות הטונר יכולות להיות מאוד גבוהות. בנוסף, יש אופציה לקנות טונר תואם ולא טונר מקורי, מה שיכול אולי לחסוך בעלויות אבל לגרום להוצאות גבוהות יותר בעתיד.
  3. מתכלים – ישנם חלקים מתכלים במדפסות כמו התוף למשל, שיש צורך בהחלפה שלו במידה ויש תקלה. גם מתכלים יכולים להגיע לסכומים מאוד גבוהים. מומלץ לבדוק מראש כמה עולים המתכלים של המדפסת בה אתם מעוניינים.
  4. פונקציות המדפסת – מומלץ לבדוק אילו פונקציות המשרד או בית העסק צריך לבצע על בסיס יום יומי ואז למצוא מכשיר אחד שיבצע את הפעולות הללו. ישנן מדפסות שהם לא רק משמשות כמדפסת אלא גם כמכונת צילום, סורק ואפילו פקס. להשקיע במכשיר אחד במקום ב4 מכשירים שונים יכול להוזיל באופן משמעותי את הוצאות ההדפסה בעסק.

שימוש נכון במדפסת חסכונית

לאחר בחירת מדפסת חסכונית שמתאימה לאופי המשרד, אפשר ליהנות מהפונקציות שלה כדי לחסוך בהוצאות. מדפסת חסכונית מתאפיינת ב:

  1. עלות נמוכה על טונרים ומתכלים
  2. חסכון בחשמל
  3. מחזיקה לאורך זמן ללא תיקונים, וגם אם צריך תיקון החלקי חילוף לא יקרים.
  4. אפשרות הגדרת פונקציות מראש וסדר עדיפויות.
  5. מדפסת אלחוטית שמסוגלת להתחבר למספר משתמשים במקביל כך שאין צורך במדפסת אחת למחשב אחד.

אימוץ הרגלי חיסכון בתוך המשרד

מומלץ לעודד את העובדים לאמץ הרגלי חיסכון בהדפסה. במקום להדפיס כל דבר מספר פעמים ולבזבז את הטונר, אפשר להטמיע מספר חוקים לשימוש במדפסת כדי לוודא שהיא אכן תישאר חסכונית לאורך זמן.  אפשר לעשות זאת עם כללים מאוד פשוטים כמו הדפסה דו צדדית, שימוש בטונרים המומלצים על ידי היצרן ועוד. אימוץ כללי חיסכון במשרד יובילו  לחיסכון משמעותי בחשמל והוצאות ההדפסה החודשיות של בית העסק.

אחת הדרכים המומלצות ביותר כיום היא להשכיר מדפסת במקום לקנות חדשה. השכרת מדפסות מובילה לחסכון משמעותי בהוצאות הדפוס מכיוון שבית העסק מקבל מדפסת חדשה בתשלום חודשי קבוע מראש, וכל ההוצאות על הטונרים, על חלקי החילוף ועל השירות נכלל בתשלום החודשי.