על מה הכסף הולך כשמדפיסים?

הרבה בתי עסק אינם עוקבים אחר הוצאות ההדפסה מכיוון שהם רואים בהדפסה כנתון שלא ניתן לשנות.
הם לא מודעים לכך שניתן לחסוך הרבה מאוד כסף ואנרגיה אם יודעים בדיוק על מה הכסף הולך כשמדפיסים.

להלן מספר מרכיבים בעלי השפעה רבה על הוצאות ההדפסה:

ציוד

חשוב לבדוק מה הפונקציות של המדפסת והאם ניתן לקנות מכונה אחת אשר משלבת כמה פונקציות. לדוגמה, במקום לקנות מכונת צילום, מכונת סריקה ומדפסת, ניתן לרכוש מדפסת משולבת המבצעת את כל הפונקציות הללו. מעבר לכך, בעלי העסק צריכים לוודא כי המדפסות עונות על צרכי העובדים, ועליהם להכיר את הרגלי ההדפסה במשרד על מנת לבקר ולבדוק את עבודת ההדפסה במשרד.

תחזוקה

מדפסת כוללת חלקים מתכלים אשר עם הזמן מתבלים וזקוקים לתיקון או אפילו להחלפה. מדפסת צריכה להיות מתוחזקת היטב, במיוחד שמדובר במדפסת אחת שמשרתת את כלל עובדי המשרד. חשוב למנות מישהו אחד במשרד שיהיה אחראי לבדיקת המדפסת, לניקיונה, או לחלופין להיעזר בחברה חיצונית מתמחה. בדיקות תחזוקת המדפסת יביאו לחסכון משמעותי במשרד וגם לראש שקט.

לתקן או לקנות חדש?

לאחר תקלות חוזרות במדפסת, עולה השאלה האם עדיף לתקן את המדפסת או לקנות כבר מכונה חדשה. כיום ניתן לקנות מדפסת חדשה בעלות זולה יחסית אך לעיתים עושים את אותה טעות וקונים מדפסת לא מתאימה למשרד, התיקונים חוזרים והעלויות לא יורדות. לא מדובר רק ברכישת מדפסת חדשה, אלא טונר חדש (שמגיע לכמה מאות שקלים), חלקי חילוף וכדומה. חברת המדפסות OKI בנתה חבילות הדפסה העונות על המעגל הבעייתי של רכישת מדפסת. במקום לשלם על מדפסת חדשה וחלקי חילוף חדשים כל פעם שמדפסת מתקלקלת, משלמים עבור הדפים שבית העסק מדפיס והמדפסת וחלקיה בחינם. טכנאי מוסמך מטעם החברה מתקין את המדפסת בבית העסק, והעסק מקבל טונרים לפי הצורך ואת המדפסת ללא תוססת תשלום. כך, מנהלי העסק לא צריכים לדאוג למדפסות מקולקלות שמשבשות את כל סדר היום.