למה מדפסת ישנה עולה יותר ?

מדפסות הן מהמוצרים היחידים שעולים יותר ויותר ככל שהן יותר ישנות (לא כולל מוצרי אספנות) וזאת מכיוון שהתחזוקה של המדפסת עולה לעיתים יותר מהמדפסת עצמה. לדוגמה, טונר למדפסת עולה כמה מאות שקלים ובבתי עסק טונרים יכולים להיגמר במהירות. כיום, רוב בתי העסק מצטרפים לחבילות הדפסה הכוללות מדפסת וחלקים מתכלים בחינם בעלות חודשית לפי כמות הדפים המודפסים במשרד.

להלן הדברים שעולים לכם הרבה כסף בלי שאתם שמים לב:

תיקונים

ככל שיש יותר דגמים חדשים של מדפסות, היצרניות אינן מחזיקות חלקי חילוף של דגמים ישנים וכך החלפה פשוטה יכולה להפוך לסיפור ארוך ויקר. בנוסף, הטכנאים כבר אינם מכירים בדגמים הישנים ולעיתים אף לא יכולים לעזור לפתור את הבעיה. כמו כל מכשיר חשמלי, מדפסת שאינה חדשה יחסית דורשת בדרך כלל רמת תחזוקה גבוהה יותר ויש לתקן אותה לעתים תכופות יותר לעומת מדפסת חדשה. בעל המדפסת תלוי באופן טוטאלי בטכנאים שהופכים את התיקון ליקר ומסתכל (הרי איך זה שחברה לא מחזיקה חלקי חילוף לכל הדגמים שלה?), דבר הפוגע בעבודה השוטפת של המשרד.

עלות הדיו לעומת רכישה של מדפסת חדשה וחסכונית

מדפסות אשר פועלות בטכנולוגיית הזרקת דיו אמנם זולות יותר, אך כל החלפה של מחסנית דיו יכולה לעלות כל כך הרבה, שכבר עדיף לקנות מדפסת חדשה שמגיעה עם כל החלקים חדשים. כיום ניתן למצוא מדפסות חסכניות באופן ניכר העושות שימוש בטכנולוגית הלייזר. מדפסות לייזר משתמשות בטונרים אשר נחשבים לחלק היקר במדפסת, אך אינם זקוקים  להחלפה לעיתים קרובות. ההדפסה יוצאת איכותית ומדויקת יותר, ואין את הפחד שדיו יימרח. טכנולוגיה זו זקוקה לכמות קטנה משמעותית של דיו וכך עשויה לחסוך כסף רב. טונר יכול להדפיס כמעט פי 4 יותר דפים ולכן מדפסות לייזר נחשבות לחסכוניות יותר.

מהירות העבודה

העולם כיום טס בקצב מסחרר, וכולם צריכים שהכל יקרה כאן ועכשיו. כך גם בעולם המדפסות יש שיפור אדיר בקצב ההדפסה במדפסות החדשות. כשמדובר במדפסות ישנות זמן עיבוד הקובץ שנשלח להדפסה וזמן ההדפסה עצמה גדל באופן משמעותי. לעומת זאת, מדפסות לייזר חדשות מדפיסות כקצב של 40 דפים לדקה כך שלא מתבזבז זמן וניתן להדפיס בקלות וביעילות.

איכות העבודה

לא רק המהירות החשובה, אלא גם האיכות. מדפסות ישנות אינן מדפיסות באיכות גבוהה כמו המדפסות החדשות ולעיתים ניתן להבחין בזה באופן מובהק. האיכות מתבטאת באיך שהדף נראה לאחר ההדפסה – חדות התמונה והטקסט, הצבע ובהירות התמונה. את איכות ההדפסה לא ניתן לשפר באיזשהו אופן במדפסות ישנות, והפתרון היחיד הוא רכישת מדפסת חדשה יותר. חלקי החילוף של אותה מדפסת או תיקונה לא תשפר את איכות ההדפסה.