בחירת טונר למדפסת לייזר

הסיבה המרכזית לכך שבשנים האחרונות רוב בתי העסק משדרגים למדפסות לייזר היא כי מדפסות לייזר הן יותר חסכוניות וידידותיות לסביבה ממדפסות הפועלות על טכנולוגיית הזרקת הדיו. מדפסת לייזר יותר יקרה ממדפסת דיו רגילה אבל התחזוקה שלה זולה יותר, כך שהיא מתגלה כחסכונית יותר לאורך זמן.
מה שהופך את מדפסת הלייזר למדפסת חסכונית וירוקה יותר הוא הטונר –  הטונר חסכוני הרבה יותר מהדיו ונחשב גם הוא לידידותי יותר לסביבה. טכנולוגיית הלייזר היא מתקדמת ומהירה יותר ממדפסת דיו והטונר מחזיק לאורך זמן ולא מזיק לסביבה. כאשר רוכשים מדפסות לייזר, יש אפשרות לחסוך בעלויות הטונר, בהתאם לסוג שבוחרים להשתמש בו. ישנם שלושה סוגים של טונרים – טונר מקורי, טונר ממוחזר וטונר תואם.

מה הוא הטונר המתאים למדפסת שלך ?

לכל סוג טונר יש את היתרונות והחסרונות שלו, אך בסופו של דבר כל בעל עסק מפעיל את שיקול הדעת שלו ובוחר את הסוג שמתאים לו לכיס ולמדפסת.

טונר מקורי
טונר מקורי מיוצר על ידי היצרן של המדפסת, מה שמבטיח את ההתאמה בין הטונר למדפסת עצמה. לקוחות רבים מעדיפים לרכוש את הטונר המקורי מכיוון שהטונר מגיע עם אחריות יצרן ואין חשש לחוסר תאימות.

טונר תואם
טונר תואם מיוצר על ידי חברות חיצוניות והוא מתאים לסוגים שונים של מדפסות. יכולות ההדפסה של הטונר התואם זהות ליכולות של הטונר המקורי והעלות שלו יותר זולה (משמעותית!). החיסרון העיקרי בטונר תואם הוא שהוא לא מגיע עם אחריות.

טונר ממוחזר
טונר ממוחזר הוא טונר שנעשה בו שימוש בעבר ועושים שימוש חוזר רק במחסנית שלו. המחסנית נשלחת לחברות שממלאות אותה מחדש באבקה ואז הטונר נמכר שוב. הטונר הממוחזר הוא משמעותית זול יותר ותורם לאיכות הסביבה, אך ישנם מרכיבים במחסנית שנשחקים עם הזמן ופוגעים בתפקוד של הטונר.

ישנם כמה גורמים שמשפיעים על בחירת טונר:

  1. איכות ההדפסה – טונר מקורי נותן ביטחון שהטונר מתאים באופן מושלם למדפסת שרכשתם ואין סיבה לדאגה.
  2. עלות הטונרים התואמים זולים משמעותית מהטונר המקורי.
  3. כמות דפים טונרים יכולים להדפיס עד 25,000 דפים ויעדיפו כמה שפחות להתעסק בהחלפה של טונרים ולקנות טונר שיחזיק לאורך זמן.