איך לבחור את מדפסת הלייזר המשולבת האידיאלית עבור המשרד שלכם?

מדפסת לייזר משולבת מהווה פתרון אידיאלי לשימוש רב תכליתי בבית או במשרד !
מדפסת משולבת מבצעת פעולות שבעבר היה ניתן לבצע במכשירים נפרדים בלבד- מכונת צילום, מכונת סריקה, פקס ומדפסת. כך מדפסת הלייזר המשולבת חוסכת מקום במשרד ועלותה נמוכה משמעותית מעלותם של רכישת כמה מכשירים נפרדים.
כל מדפסת משולבת מציעה איכויות צילום וסריקה שיספקו את המשתמש הביתי הממוצע, לכן חשוב לבחור במדפסת שתשמש אתכם ביעילות ובנוחות. לשם כך בדקו מהם היישומים השימושיים ביותר עבורכם, ובהתאם התמקדו בתכונות הרלוונטיות. לדוגמה, אם צילום היא פעולה שנעשית לעתים תכופות מומלץ לבחור מדפסת שמצלמת באותה מהירות שהיא מדפיסה ובאיכות גבוהה.

הנה מספר דברים חשובים שכדאי לשים לב אליהם בבחירת מדפסת לייזר משולבת:

 

1.   צבע:

במידה ואתם מדפיסים הרבה מסמכים צבעוניים, מומלץ לרכוש מדפסת משולבת צבעונית.

2.   מהירות הצילום ורזולוציה:

יש לוודא כי מהירות הצילום במדפסת משולבת זהה למהירות ההדפסה והרזולוציה זהה לרזולוציה של הסורק.

3.   מבנה המדפסת:

כדי לא להגביל את אפשרויות הצילום והסריקה, אנו ממליצים לבחור במדפסת לייזר משולבת שמזכירה במבנה שלה מכונת צילום כדי לאפשר לכם לצלם ולסרוק מסמכים גדולים יותר מגודל איי 4 (ספר, חוזים דו”צ, חוברות, תעודות וכו). במדפסת משולבת קטנה שמזכירה מכונת פקס ניתן לצלם דף אחד כל פעם שמוכנס לתוך מדף הדפים.

4.   צילום והדפסה ברצף:

לוודא כי למדפסת יש מזין מסמכים אוטומטי.

5.   מזין נייר אוטומטי:

מומלץ לרכוש מדפסת עם מזין נייר אוטומטי המאפשר לשלוח בנוחות מספר דפים.

6.   חיוג מהיר, שמירת יעדי פקס וטלפון

אם יש כמה יעדים קבועים שאליהם אתם נוהגים לפקסס, כדאי שתהיה פונקציה של זיכרונות למספרים וחיוג מהיר.

7.   זיכרון

הזיכרון בפקס מאפשר לאחסן מסמכים נכנסים גם כשאין נייר, וברגע שהמכשיר יוזן בנייר המסמך יודפס. ברוב המדפסות הזיכרון המינימלי הוא ל-20 דפים.

8.   סריקה:

בכל המדפסות ניתן לקבוע את רזולוציית הסריקה. ככל שהרזולוציה נמוכה יותר, הסריקה תהיה מהירה יותר, והקובץ יהיה קל יותר. יש מדפסות משולבות שיש בהן את הפונקציה של  Fax to Mail המאפשרת לשלוח קבציפ סרוקים באמצעות הדואר האלקטרוני בקלות. הרזולוציה לסריקה שקיימת במדפסות משולבות נקראת רזולוציה אופטית הנעה בדרך כלל בין300dpi ל-1200dpi , שזו רזולוציה מספקת גם לשימושים מקצועיים. במידה ואתם עושים שימוש גם בסריקה צבעונית חשוב לוודא שהמדפסת אכן תומכת בכך.